اکران دو فیلم حاشیه‌دار جشنواره فجر در سینماها

دو فیلم حاشیه‌دار جشنواره‌ی فجر از آخر هفته روی پرده سینماها می‌روند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، غلامرضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) در گفت‌وگویی با ایسنا، درباره مصوبات جلسه اخیر این شورا بیان کرد: با توجه به افتادن کف فروش «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»، در این جلسه مقرر شد فیلم سینمایی «تجریش ناتمام» به کارگردانی پوریا آذربایجانی از چهارشنبه (یازدهم تیرماه) در گروه «استقلال» به جای این فیلم روی پرده برود.

وی ادامه داد: همچنین قرار است «رهاتر از دریا» به کارگردانی حمید طالقانی از چهارشنبه (11 تیرماه) در گروه «آزادی» به جای فیلم «دربست آزادی» اکران شود.

«تجریش ناتمام» سه سال قبل به عنوان فیلم نخست پوریا آذربایجانی به بخش فیلم‌های اول جشنواره فجر ارائه شد و به بخش مسابقه راه یافت اما پس از آن مشخص شد که آذربایجانی پیش از «تجریش ناتمام»، فیلم دیگری را هم به جشنواره فجر ارائه داده بوده و به همین دلیل، «تجریش ناتمام» از جشنواره خارج شد.

همچنین «رهاتر از دریا» هم در بخش فیلم‌های اول جشنواره فجر سال 90 حاضر بود و یکی از فیلم‌های پرحاشیه آن جشنواره لقب گرفت.

تهیه‌کننده و کارگردان «رهاتر از دریا» پس از آنکه فیلم‌شان در سالن اصحاب رسانه به دلیل کیفتیش با انتقاد‌های شدیدی روبرو شده بود، در نشست خبری به خوبی از خجالت هم درآمدند!

در آن نشست، حمید طالقانی و عباس جهانبخش با یکدیگر به دعوا پرداختند و نکاتی مانند حمایت مالی کشتیرانی از فیلم، ابهام در محل هزینه‌کرد بودجه مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حکم جلب کارگردان فیلم و… مطرح شد.

همچنین عباس جهانبخش به عنوان تهیه‌کننده گفت که برای تولید این فیلم«یک میلیارد تومان» از کشتیرانی گرفته و هتلی را رزرو کرده که کارگردان جوان فیلمش به خواب هم نمیدیده که به آنجا برود. او البته تاکید کرد که هزینه تولید «رهاتر از دریا»، یک و نیم میلیارد تومان شده است!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *