اهدای «خاطراتی برای تمام فصول» به شهردار هیروشیما

 در جلسه رسمی جانبازان و هنرمندان ایرانی در چهارمین روز جشنواره صلح و دوستی ایرانیان، فیلم مستند «خاطراتی برای تمام فصول» ساخته مصطفی رزاق کریمی به عنوان نمادی از درد و رنج جانبازان شیمیایی به شهردار هیروشیما کازومی ماتسویی اهدا شد.
سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، در این مراسم که در دفتر شهردار هیروشیما برگزار شد دکتر فتحیان ریاست هیت مدیره موزه صلح تهران و محسن مومنی ریاست حوزه هنری به نمایندگی از طرف همه جانبازان و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره فیلم و سالگرد بمباران اتمی هیروشیما از مهمان نوازی دوستان و برگزارکنندگان ژاپنی این مراسمات تشکر و درخواست شد تا با همکاری همگان این جشنواره مردمی و خودجوش در سال اینده به صورت بین المللی برگزار شود.
در ادامه مصطفی رزاق کریمی ضمن برشمردن فجایع شیمیایی بکار رفته برعلیه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس از شهردار هیروشیما به عنوان یک هنرمند خواستند با دقت بیشتری فیلم ایشان را ببینند تا بتوانند در کنار فاجعه دیدگان هیروشیما در گذشته معنای جانبازان شیمیایی امروز ایران را هم بهتر برای دیگران بازگویی کنند.
در این دیدار هنرمندان و مسولانی همچون پرویز پرستویی ، کیومرث پور احمد. ،کمال تبریزی ،نرگس ابیار ، مرتضی رزاق کریمی , احسان عبدی پور ،عادل معمارنیا ، بیژن نوباوه ، محسن مومنی شریف و دکتر سروش و دکتر صالحی از انجمن قربانیان سلاحهای شیمیایی و نیز جانبازان موزه صلح تهران و خانم دکتر تسویا خانم شهره گلپریان حضور داشتند.
در انتها هدایایی به رسم یادبود و تشکر از همکاری در برگزاری این جشنواره به شهردار هیروشیما اهدا شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *