انتشار فراخوان نخستین گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی ایران

فراخوان نخستین گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی ایران منتشر شد
مرکز گسترش سینمای تجربیمرکز
به گزارش سینمافستیوال، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان حامی مستند‌سازی در کشور قصد دارد تا با برگزاری «نخستین گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی ایران» گامی جدی برای تعامل میان مستندسازان و باستان‌شناسان برداشته و با ایجاد فضای همدلی و همگرایی بین مستندسازان و باستان‌شناسان، شرایطی را مهیا نماید تا آثار ارزشمندی در این زمینه تولید شود.

محورهای این همایش که طی روزهای 15 الی 17 دی‌ماه 1393 و با همکاری پژوهشگاه سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و موزه‌ی ملی ایران، در تالار اجتماعات موزه ملی ایران برپا می‌شود، به این شرح است:

* بخش مقالات:

1- سینمای مستند باستان‌شناسی چیست؟

2- چرایی مستندسازی از پژوهش‌های باستان‌شناس

3- چیستی و چگونگی پیوند سینمای مستند و باستان‌شناسی

4- نقش سینمای مستند در معرفی و شناخت باستان‌شناسی

5- فیلم مستند و تاریخچه پژوهش‌های باستان‌شناسی و مستندسازی

6- آسیب‌شناسی پژوهش در مستندهای باستان‌شناسی

7- کژتابی تصویری از باستان‌شناسی در سینمای مستند

8- شیوه‌های روایت در مستند باستان‌شناسی

9- بازنمود اندیشه‌های هستی‌شناسانه باستان‌شناسی در سینمای مستند

10- چرا جریان مستندسازی با موضوع باستان‌شناسی تداوم نمی‌یابد

11- دیرینه‌شناسی سینمای مستند

* بخش فیلم:

فیلم‌های ارائه شده می‌بایست در قالبDVD  به دبیرخانه همایش ارسال شود و در صورت انتخاب برای نمایش باید در قالب Dvcam ارائه گردد. با توجه به محدودیت زمان برگزاری گردهمایی، مدت زمان فیلم‌ها نباید بیشتر از 30 دقیقه باشد.

فیلم‌های به نمایش گذاشته شده در این گردهم‌آیی هم از آثار مستندسازان و به انتخاب هیأت‌علمی خواهد بود.

بنابراین گزارش، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.defc.ir نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام نموده و چکیده مقاله خود را تا 250 کلمه، به آدرس ایمیلی که در فرم ثبت‌نام آمده، حداکثر تا تاریخ 15 شهریور 1393 ارسال نمایند. پس از مطالعه چکیده مقالات و انتخاب چکیده‌های برتر از سوی هیأت‌علمی،‌ لیست مقالات منتخب بر روی سایت www.defc.ir قرار خواهد گرفت و ارائه‌دهندگان مقاله می‌بایست تا تاریخ 30/8/1393 نسبت به ارسال فایل اصلی مقاله به دبیرخانه همایش اقدام نمایند.

آخرین مهلت ارسال فیلم‌ها به دبیرخانه گردهم‌آیی نیز روز اول شهریور 1393 می‌باشد. متقاضیان می‌بایست ابتدا در قالب دی‌وی‌دی نسبت به ارسال فیلم خود به دبیرخانه گردهم‌آیی اقدام نموده و در صورت پذیرفته شدن، حداکثر تا تاریخ 1/6/93  فیلم خود را در قالب دی‌وی‌کم به دبیرخانه ارسال نمایند.

ضمناً به کلیه مقالات و فیلم‌هایی که به گردهم‌آیی راه پیدا کنند، گواهی شرکت داده خواهد شد.

نشانی دبیرخانه گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی ایران به این شرح است: تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، پلاک 15،‌ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه سوم، واحد تحقیقات و پژوهش، تلفن: 88511466

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *