انتخاب 10 فیلم ایرانی برای بخش مسابقه جشنواره بغداد

در جریان گشایش یک مرکز آموزش سینمایی در بغداد که با همکاری جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده، اعلام شد 10 فیلم ایرانی برای بخش مسابقه ششمین جشنواره بین المللی فیلم بغداد انتخاب شده است.

 سینما فسیتوال

به گزارش سینما فستیوال ، در این جشنواره که 23 و 24 مهرماه جاری برگزار خواهد شد، 50 کشور جهان شرکت دارند. برای شرکت در بخش مسابقه این جشنواره 61 فیلم از ایران به دبیرخانه آن ارسال شده بود.  مرکز آموزش فرهنگی سینمایی عراق امروز (شنبه) با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بغداد گشایش یافت.

در این مرکز دوره های آموزش رایگان برای دانشجویان و علاقمندان به سینما در بخش های مختلف کارگردانی، بازیگری و نویسندگی برگزار خواهد شد.

در مراسم گشایش این مرکز ، با حضور جمعی از دیپلمات های فرهنگی ایران در عراق، گفته شد که دو کشور جهت برگزاری جشنواره های بین المللی فیلم عراق و نیز جشنواره فیلم های ایرانی در این کشور همکاری خواهند کرد.

در مراسم گشایش مرکز سینمایی بغداد، ‘عمار العراوی’ رییس این مرکز و دکتر ‘طارق العلوان’ رییس جشنواره بین المللی فیلم بغداد با ‘علی طاهایی’ معاون رایزن فرهنگی ایران در عراق در خصوص همکاری های دو کشور در زمینه های فرهنگی بویژه در بخش سینما گفت وگو کردند.

طرف ایرانی ضمن تبریک به مناسب گشایش این مرکز ابراز امیدواری کرد همکاری های دو کشور در این بخش هرچه بیشتر گسترش یابد.

همچنین قرار است جشنواره فیلم های ایرانی در بغداد با همکاری دو طرف بزودی برگزار شود که در آن فیلم های معناگرا و ارزشی برای نمایش در عراق برگزیده خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *