انتخاب بازیگر زن فرانسوی به عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم مراکش

«ایزابل هوپر» بازیگر فرانسوی که تا بحال دو بار برنده جشنواره کن شده است به عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم مراکش انتخاب شد.

 جشنواره فیلم مراکش

به گزارش سینمافستیوال، ،برگزارکنندگان چهاردهمین جشنواره فیلم مراکش «ایزابل هوپر» بازیگر سرشناس سینمای جهان را برای ریاست بخش رقابتی در چهاردهمین دوره این رویداد سینمایی انتخاب کردند.

این بازیگر فرانسوی پس از این انتخاب اظهار کرد: ملاقات با مخاطبان مراکشی و به اشتراک‌گذاری کنجکاوی و اشتیاق برای کشف فیلم‌هایی از سراسر جهان لذت بزرگی برای من خواهد بود.

«ایزابل هوپر» متولد 16 مارس 1953 با بازی در فیلم «Lacemaker» ساخته «کلود شابرول» در سال 1977 به شهرت رسید و سال بعد آن جایزه بهترین بازیگری جشنواره فیلم کن را برای بازی در فیلم «ویولت» ساخته این کارگردان سرشناس فرانسوی بدست آورد.

این بازیگر پر افتخار تاکنون سابقه همکاری با کارگردانان بزرگی چون «ژان لوک گدار»را در کارنامه سینمایی دارد و در دو فیلم «معلم پیانو» و «عشق» ساخته «میشائیل هانکه» نیز نقش آفرینی کرده است که برای فیلم “معلم پیانو” موفق به کسب دومین جایزه بهترین بازیگری از جشنواره کن شد.

وی که تاکنون در بیش از 80 فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است، جوایز سینمایی متعدد دیگری از جشنواره‌های مختلف به‌دست آورده که از معتبرترین آنها می‌توان به خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن از جشنواره برلین (2005)، بهترین بازیگر زن از جوایز سزار فرانسه (1996)، دو جایزه بهترین بازیگر زن از جوایز فیلم اروپا (2002 و 2001)، سه جایزه بهترین بازیگر زن از جوایز لومیر فرانسه، شیر طلایی افتخاری، دو جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره ونیز و دریافت نشان ارزشمند «لژیون دونور» فرانسه را به‌پاس سه دهه خدمت به سینمای کشورش اشاره کرد.

چهاردهمین جشنواره فیلم مراکش از تاریخ پنجم تا سیزدهم دسامبر برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *