انتخاب اصغر فرهادی به ریاست هیات داوران جوایز آسیا پاسفیک

فرهادی

به گزارش سینما فستیوال ، این برای نخستین باراست که یک سینماگر ایرانی ریاست هیات داوران این جوایز را به عهده می گیرد.

فرهادی که فیلم “جدایی نادر از سیمین” او توانست اسکار فیلم خارجی زبان جوایز اسکار را برای سینمای ایران به ارمغان بیاورد، از سال ۲۰۰۹ به عضویت آکادمی آسیا پاسیفیک “APSA”درآمد. او تاکنون سه بار موفق به دریافت جوایز آسیا پاسیفیک شده است.

مایکل هاوکینز، رئیس جوایز آسیا پاسیفیک درباره ریاست اصغر فرهادی بر این جشنواره گفته است: “آپسا” شکل گرفتن ارتباط و ادامه دادن آن با فیلمسازانی همچون اصغر فرهادی را قدر می داند. این افتخار بزرگی است که ما دوباره اصغر فرهادی را به عنوان رئیس هیئت داوران، در این جوایز خواهیم داشت. او به عنوان یکی از اعضای دائم “آپسا”، کسی که جوایز متعددی گرفته و بارها کاندیدای دریافت جایزه شده است، همکاری بی‌نظیر و درکی عمیق از جشنواره آسیا‌پ اسیفیک دارد. ما بی صبرانه منتظریم تا بقیه اعضای هیئت داوران را که زیر نظر آقای فرهادی به فعالیت می‌پردازند، به زودی معرفی کنیم.

جوایز فیلم آسیا پاسیفیک از سال 2008 کارش را آغاز کرده و هشتمین دوره آن، 11 دسامبر 2014 (20 آذر 1393) در شهر بریسبین استرالیا برگزار می شود.

این جوایز به فیلم های برگزیده از فیلمسازان منطقه آسیا‌پاسیفیک که بیش از 70 کشور را شامل می شود، تعلق می گیرد. فرهادی سال ۲۰۰۹ جایزه ویژه هیئت داوران و نیز جایزه بهترین فیلم آسیا پاسفیک را برای “درباره الی…” به دست آورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *