افتتاح یازدهمین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه “نهال”

مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه “نهال” با حضور جمعی از دانشجویان‌، اساتید‌ وعلاقه‌مندان سینما برگزار شد.

 جشنواره نهال

به گزارش سینمافستیوال ، در ابتدای این مراسم که (شامگاه سوم خرداد ماه) در ایوان شمس برگزار شد، علی رضا قاسمی دبیر یازدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال بیانیه‌ی این دوره از جشنواره را خواند.

ایسنا نوشت ، در ادامه مسعود سفلایی مدیر گروه سینمای دانشگاه هنر در سخنانی درباره این جشنواره گفت: در این چهار دوره‌ای که درگیر جشنواره بودم بیشترین چیزی که من را جذب کرد، حس و حال شیرین دانشجویی بود که روز به روز در حال بیشتر شدن است.

او ادامه داد: این جشنواره نشان داد که دانشگاه هنر به عنوان مهم‌ترین دانشگاه هنری کشور دانشجویانی دارد که با حداقل امکانات می‌توانند جشنواره قدرتمند را برگزار کنند. در جشنواره “نهال” فیلم‌هایی حضور دارند که در جاهای دیگر دیده نمی‌شود. فیلم‌هایی که توسط بچه‌هایی ساخته می‌شود که استعداد درخشانی دارند، تلاش جشنواره این است که استعدادهایی که می‌توانند در سال‌های آینده شکوفا شوند در این جشنواره حضور داشته باشند. امیدوارم این جمع دانشجویی از تمام دانشگاه‌ها در این جشنواره حضور داشته باشند.

شهاب‌الدین عادل رئیس دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر اظهار کرد: در این جشنواره فقط دانشجویان سینما حضور ندارند بلکه هر کسی که به سینما و تولید فیلم علاقه‌مند است در این جشنواره شرکت کرده است.

این مدرس سینما با اشاره به سابقه دانشگاه هنر و دانشکده سینما تئاتر یادآور شد: امسال پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده سینما تئاتر است. خیلی مهم است که ببینیم در این پنجاه سال فارغ التحصیلان زیاد موفقی در حوزه‌هایی چون فیلمسازی ‌، تدوین‌گری ‌، طراحی صحنه‌، نویسندگی‌، ترجمه‌، نقد‌ از این دانشگاه داشته‌ایم. سینما می‌خواهد توسعه یابد و علاقه‌مندان جوان هم دوست دارند راه‌های پیشرفت و توسعه را پیدا کنند، من می‌دانم دانشجویانی که این جشنواره را راه انداختند چقدر با محبت هستند و با مشکلات مالی که با آن روبرو بودند این کار را انجام دادند. متاسفانه امکاناتی که در اختیار ما به عنوان بخش علمی دانشگاه است، پاسخگوی نیازمان نیست.

کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه هنر در صحبت‌هایی عنوان کرد: در شرایطی که دانشگاه با بحران بودجه مواجه بوده است عوامل و داوران این جشنواره با وجود بودجه کم زحمات زیادی کشیدند، البته تا کنون بخشی از این بودجه پرداخت شده است و بخش دیگر به دلیل تغییر و تحولاتی که در دانشگاه رخ داده است هنوز پرداخت نشده است که امیدواریم این اتفاق زودتر بیافتد.

وی افزود: این درخت نهال تا به امروز توسط خود دانشجویان شکل گرفته است، اگر نیروی دانشجویی در بدنه اجرایی این جشنواره حضور نداشت چنین موفقیتی حاصل نمی‌شد.

در بخشی از این مراسم پلان‌هایی از آثار شرکت کنندگان در جشنوراه فیلم کوتاه نهال به نمایش درآمد. همچنین در بخش دیگر گروه موسیقی «ایستگاه» به اجرای چند قطعه موسیقی از فیلم‌های سال‌های گذشته پرداخت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *