افتتاحیه جشنواره تورنتو 2014 با فیلم قاضی

فیلم «قاضی» با نقش‌آفرینی «رابرت داونی جونیور» به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره تورنتو 2014 معرفی شد.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، فیلم «قاضی» به کارگردانی «دیوید دوبکین» که روز چهارم سپتامبر در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم تورنتو به روی پرده می‌رود، روایتگر داستان یک وکیل در شهری بزرگ است که برای حضور در مراسم تدفین مادرش به خانه دوران بچگی‌اش بازمی‌گردد، اما در آنجا درمی‌یابد که پدرش که قاضی شهر است. مظنون اصلی قتل مادرش است.

در این فیلم علاوه‌بر «رابرت داونی جونیور»، بازیگر گرانقیمت هالیوودی، بازیگران دیگری چون «بیلی باب تورنتون»، «ورا فارمیگا»، «وینست دونوفوریو» و «داکس شپرد» ایفای نقش می‌کنند.

جشنواره فیلم تورنتو که پیش از این اغلب فیلم‌های کانادایی را برای نمایش در افتتاحیه انتخاب می‌کرد، اخیرا توجه بیشتری به هالیوود دارد.

دو سال پیش این رویداد سینمایی با نمایش فیلم «لوپر» با بازی «جوزف گوردن لویت» و «بردس ویلس» افتتاح شد و سال گذشته نیز فیلم «رکن پنجم» با محوریت سایت جنجالی ویکی‌لیکس در روز اختتامیه نمایش یافت.

جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو از سال ۱۹۷۶ با عنوان «جشنواره جشنواره‌ها» آغاز به‌کار کرد و در نخستین سال برگزاری این جشنواره بیش از ۳۵ هزار نفر از بیش از ۳۰ کشور جهان در آن حضور یافتند. تا سال ۲۰۰۹، تعداد بازدیدکنندگان از ۳۳۶ فیلم از ۶۴ کشور جهان به بیش از نیم میلیون نفر رسید.

این جشنواره سینمایی طی دهه‌های گذشته به یکی از معتبرترین رویدادهای هنری و سینمایی جهان تبدیل شده است. در سال ۱۹۹۸ مجله ورایتی این جشنواره را از لحاظ کیفیت فیلم‌ها، ستاره‌ها و عملکرد بازار فیلم‌ها در رتبه دوم پس از جشنواره فیلم کن معرفی کرد.

منبع : ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *