اعلام جدول زمانی جوایز سینمایی بفتا

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (بفتا) از هم اکنون آماده دریافت آثار سینمایی متقاضی حضور در جوایز سال 2015 است.

بفتا

به گزارش سینما فستیوال، بنابر اعلام آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بفتا، کشورهای مختلف می‌توانند از 20 اوت (چهارشنبه 30 مرداد) نسبت به ارسال آثار خود برای حضور در رقابت سال 2015 اقدام کنند.

همچنین 29 اوت نیز آخرین مهلت ارسال آثار به آکادمی بفتا خواهد بود و دهم نوامبر نیز آخرین مهلت زمانی برای تکمیل فرم و اطلاعات اضافی اعلام شده است.

فیلم‌های واجد شرایط برای حضور در جوایز بفتا 2015 باید تا روز هجدهم دسامبر برای رأی‌دهندگان نمایش یابند و روز دوشنبه پنجم ژانویه دور اول رأی‌گیری به پایان خواهد رسید که همراه با اعلام نامزدهای اولیه کسب جوایز بفتا در روز نهم ژانویه و آغاز رأی‌گیری نهایی خواهد بود که تا چهارم فوریه ادامه خواهد داشت.

ششم فوریه نیزبه عنوان آخرین مهلت زمانی برای نمایش عمومی فیلم‌های واحد شرایط است.

مراسم اعطای جوایز آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بفتا نیز روز هشتم فوریه در «رویال اوپرای لندن برگزار می‌شود.

سال گذشته و در جوایز بفتا 2014 فیلم «دوازده سال بردگی» ساخته «استیو مک‌کوئین» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلم انگلیسی شد اما فیلم «جاذبه» ساخته «آلفونسو کوارن» با کسب شش جایزه ار جمله جایزه بهترین کارگردانی پیشتاز این دوره از جوایز سینمایی بفتا بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *