اعلام برگزیدگان جوایز اسپریت / “مرد پرنده” با اسپریت یک گام به اسکار نزدیک تر شد

فیلم نامزد اسکار «مرد پرنده» جایزه بهترین فیلم سی‌امین دوره جوایز سینمایی «اسپریت» را کسب کرد و با این جایزه یک گام به جایزه بهترین فیلم اسکار که امشب اعلام می شود نزدیک شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از هالیوودریپورتر دو فیلم «مرد پرنده» ساخته «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» و «بچگی» به کارگردانی «ریچارد لینکلیتر» که در فصل جوایز سینمایی رقابت تنگاتنگی داشته‌اند در جوایز فیلم «اسپریت» نیز به ترتیب موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی شدند.

«مایکل کیتون»، بازیگر فیلم «مرد پرنده» جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد و «جولین مور» – شانس اول کسب اسکار برای بازی در فیلم «هنوز آلیس» – نیز جایزه بهترین بازیگری زن را به خانه برد.

«پاتریشیا آرکت»، بازیگر فیلم «بچگی» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و «جی کی سیمونز» برای بازی در فیلم «تازیانه» جایزه نقش مکمل مرد را از آن خود کرد.

فیلم نامزد اسکار «ویپلش» جایزه بهترین فیلمنامه سی‌امین دوره جوایز فیلم «اسپریت» را گرفت و «شبگرد» نیز بهترین فیلم اول این رویداد سینمایی معرفی شد.

فیلم «سیتیزن فور» روایتگر زندگی «ادوارد اسنودن» – مأمور اسبق اداره اطلاعات آمریکا – نیز جایزه بهترین مستند را از جوایز «اسپریت» کسب کرد و «امانوئل لوبزکی»، فیلمبردار صاحب‌نام و برنده اسکار مکزیکی نیز برای فیلم «مرد پرنده» جایزه بهترین فیلمبرداری را به خانه برد.

فیلم نامزد اسکار «آیدا» ساخته «پاول پاکیلوفسکی» از لهستان نیز جایزه بهترین فیلم بین‌المللی را کسب کرد.

همچنین جایزه «رابرت آلتمن» جوایز «اسپریت» به فیلم «فساد ذاتی» اعطاء شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *