اسکار سینمای ایتالیا از «سوفیا لورن» تقدیر کرد

جوایز سینمایی «دیوید دوناتلو»، موسوم به اسکار سینمای ایتالیا از «سوفیا لورن»، بازیگر سرشناس و 79 ساله ایتالیایی تقدیر می‌کند.

sophia loren

به گزارش سینمافستیوال، مسئولان برگزاری پنجاه و هشتمین دوره جوایز سینمایی «دیوید دی دوناتلو» که آن را اسکار سینمای ایتالیا می‌شناسند، اعلام کردند که از «سوفیا لورن»، بازیگر کهنه‌کار و سرشناس ایتالیایی به سبب بازی در فیلم کوتاه «صدای انسان» ساخته پسرش «ادواردو پونتی» تقدیر خواهد شد. سوفیا لورن در سال 1962 برای فیلم «دو زن» ساخته‌ی «ویتوریو دسیکا» جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر زن را کسب کرد و در سال 1991 جایزه‌ اسکار افتخاری را دریافت کرد.

این فیلم کوتاه 25 دقیقه‌ای که اقتباسی از نمایشنامه تک شخصیتی نوشته «ژان کوکتو» است، روایتگر شکست عاطفی یک زن تنها در زندگی است.

وی در سال 1964 برای فیلم «ازدواج به سبک ایتالیایی» بار دیگر نامزد جایزه اسکار شد و فیلم «دیروز، امروز، فردا» با نقش آفرینی او و «مارچلو ماستریانی» در همان سال موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شد.

«لورن» در سال 1962 جایزه‌ بهترین بازیگر زن را از بافتا و در سال 1994 جایزه‌ خرس طلای افتخاری را از جشنواره‌ برلین کسب کرد.

وی در سال 1961 بهترین بازیگر زن جشنواره‌ کن شناخته شد و در سال 1991 جایزه‌ سزار افتخاری به وی اعطا شد. از دیگر افتخارات سینمایی سوفیا لورن می‌توان به دوربین طلای آلمان، چهار جایزه بهترین بازیگر گلدن گلوب، بهترین بازیگر زن جشنواره‌ مسکو (1965)، بهترین بازیگر جشنواره‌ سن‌سباستین (1974)، بهترین بازیگر جشنواره‌ ونیز (1958) و شیر طلای افتخاری جشنواره‌ ونیز (1998) اشاره کرد.

به گزارش سینما فستیول ، وی که امسال مهمان افتخاری شصت و هفتمین جشنواره‌ی فیلم کن بود و به همین مناسبت، دو فیلم «ازدواج به سبک ایتالیایی» و یک فیلم کوتاه 25 دقیقه‌ای از این هنرپیشه در بخش کلاسیک این رویداد سینمایی به‌نمایش درآمد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *