استقبال بی نظیر از کشتیِ “نوح”

به گزارش سینما فستیوال ،  فروش جهانی «نوح» تولید شرکت‌های پارامونت و ریجنسی اینترتینمنت سه‌شنبه از مرز 300 میلیون دلار گذشت که شامل بیش از 200 میلیون دلار در بازار بین‌المللی و حدود 100 میلیون دلار در بازار ایالات متحده و کانادا است.

نوح

خبرآنلاین از ورایتی نقل کرده ،عملکرد آغازین فیلم در بازار بین‌المللی در مقایسه با دیگر فیلم‌های متکی به جلوه‌های ویژه مانند «جاذبه» و «آغاز/تلقین»، بهتر بود. هرچند در چند بازار جدید کمی ضعیف‌تر عمل کرده است. این پروژه 125 میلیون دلاری هنوز در چند بازار مهم اکران نشده است.

با توجه به جنجال‌ها درمورد «نوح» و تردیدها نسبت به احتمال موفقیت تجاری فیلم، فروش 300 میلیون دلاری آن در بازار جهانی را می‌توان یک پیروزی چشمگیر برای پارامونت و ریجنسی دانست.

«نوح» تاکنون بهترین فروش را در روسیه و برزیل داشته است. فیلم در بازار اول 32.8 میلیون دلار و در بازار دوم 23.4 میلیون دلار به دست آورده است.

راسل کرو در فیلم نقش حضرت نوح (ع) را بازی می‌کند. اما واتسن، جنیفر کانلی، لوگان لرمن، ری وینستون، آنتونی هاپکینز و داگلاس بوث دیگر بازیگران «نوح» هستند.

این پروژه ماه‌هاست در مرکز جنجال‌های رسانه‌ای قرار دارد. در آمریکا بعضی از گروه‌های مسیحی فیلم را به خاطر برداشت تیره و نامعمول از داستان حضرت نوح (ع) و کشتی او مورد انتقاد قرار داده‌اند و می‌گویند به اندازه کافی به کتاب مقدس نزدیک نیست.

در مقابل، دارن آرونوفسکی کارگردان و پارامونت می‌گویند یک برداشت دراماتیک از کتاب مقدس داشته‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *