استقبال از «خداحافظی با زبان» ساخته ی «گدار» پس از درخشش در کن

فیلم «خداحافظی با زبان»، جدیدترین ساخته «ژان لوک گدار» پس از درخشش در جشنواره کن به بیش از 30 کشور جهان فروخته شد.

 ژان لوک گدار

به گزارش سینما فستیوال ، فیلم «خداحافظی با زبان» که اولین جایزه «ژان لوک گدار»، کارگردان صاحب‌نام فرانسوی را پس از 50 سال فعالیت سینمایی در جشنواره کن به ارمغان آورد، علاوه‌بر دریافت بازخوردهای بسیار خوب در جشنواره از سوی منتقدین، مورد توجه خریداران بین‌المللی نیز قرار گرفته است.

«خداحافظی با زبان» ساخته سه‌بعدی «گدار» به بیش از 30 کشور جهان از جمله ژاپن، انگلیس، چین و آمریکای لاتین فروخته شده و قرار است اکران خود را از 21 می در سینماهای فرانسه نیز آغاز کند.

این فیلم با داستانی ساده، روایتگر عشق میان یک زن و مرد است و در این میان سگی هم پرسه می‌زند و روال عادی زندگی آن‌ها در فصل‌های مختلف دنبال می‌شود.

ساخته جدید «گدار» موفق شد جایزه هیأت داوران شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم کن را به صورت مشترک با فیلم «مامی» ساخته «خاویر دولان» دریافت کند تا «گدار» 83 ساله که تاکنون 19 فیلم را به جشنواره کن آورده است، بتواند اولین جایزه خود را از بخش اصلی این رویداد معتبر سینمایی کسب کند.

«گدار» که پیش از این یکی از منتقدین فناوری سه‌بعدی بود اخیرا در مصاحبه‌ای عنوان کرده است که این فیلم زاییده تجربه سینمای سه‌بعدی و همچنین ساخت فیلم بدون ایده‌های فراوان است.

ایسنا نوشت ، این کارگردان صاحب‌نام فرانسوی علی‌رغم اینکه به «تیری فرمائو»، کارگردان جشنواره کن قول داده بود که در جشنواره حضور می‌یابد اما در نهایت در مراسم نمایش فیلم‌اش حضور نیافت و در نامه‌ای خطاب به «ژیل ژاکوب» رئیس جشنواره کن ضمن تشکر از دعوت‌اش به جشنواره گفت، وی دیگر خود را بخشی از صحنه توزیع فیلم نمی‌داند و در دنیایی دیگر سیر می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *