استعفای داروغه‌زاده از معاونت فرهنگی فارابی

ابراهیم داروغه‌زاده معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی شنبه، 11 مرداد، رسما از همکاران خود در این بنیاد خداحافظی و ساختمان سی تیر را ترک کرد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از هنرآنلاین، داروغه زاده که از دی ماه سال گذشته و پس از شهاب اسفندیاری عهده دار این مسوولیت شده بود، از همکاران سابق جعفری جلوه بود که طی دو مقطع با وی همکاری داشت. مقطع اول زمان حضور جلوه در مدیریت شبکه یک سیما و مقطع دوم در زمان معاونت سینمایی جلوه ـ دولت نهم ـ بود که داروغه زاده مدیریت موسسه رسانه های تصویری را به عهده داشت.

انتصاب داروغه زاده به این مسوولیت از همان ابتدا اقدامی عجیب بود چرا که او یکی از مدیران خوب اجرایی کشور بود و حضورش در مسوولیت معاونت فرهنگی که بیشتر فعالیتی فکری است، ابهام های زیادی را پدید آورده بود.

داروغه زاده که در جشنواره فجر سال گذشته نیز مسوولیت قائم مقامی را به عهده داشت، در طول ماه های گذشته کمتر در محل کار خود حاضر می شد و در حال رایزنی برای یافتن یک قائم مقام بود تا در غیاب او مسوولیت هایش را به عهده بگیرد اما ظاهرا بروز برخی اختلاف ها میان او و جلوه سبب شد تا از پذیرش این مسئولیت خودداری کند.

ابراهیم داروغه‌زاده معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی که مسئولیت‌های مختلف مدیریتی در حوزه فرهنگ و سینما را دارد یکی از مدیران فرهنگی پرشماری است که ازجمله کارمندان رسمی صدا و سیما به حساب می‌آید و به همین دلیل صدا و سیما هفته گذشته طی نامه‌ای خواستار بازگشت او به محل کار خود در رسانه ملی شد.

بر اساس این گزارش، این نامه هفته گذشته به مسئولان فارابی ارسال شد و از آنجایی که یک مدیر نمی‌تواند همزمان در 2 ارگان دولتی مسئولیت اجرایی داشته باشد اوایل هفته جاری داروغه‌زاده مجبور به ترک سمت خود به عنوان معاون فرهنگی فارابی شد و به محل کار خود در صدا و سیما بازگشته است.

داروغه‌زاده که سابقه مدیرعاملی مؤسسه رسانه تصویری را در کارنامه خود دارد در سا‌ل‌های اخیر به عنوان تهیه‌کننده رسمی تلویزیون در شبکه‌های سلامت و ورزش برنامه‌‌سازی می‌کرد و با خروج او از فارابی در حال حاضر مهدی مسعودشاهی قائم مقام فارابی با حفظ سمت سرپرست معاونت فرهنگی است تا فرد مناسبی برای نشستن بر روی صندلی معاونت فرهنگی فارابی انتخاب شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *