استاد بزرگ برنده جایزه هنگ کنگ شد

فیلم «استاد بزرگ» ساخته جدید «وونگ کار وای» شب گذشته (یکشنبه) موفق به کسب 12 جایزه از جوایز فیلم «هنگ‌کنگ» شد.

 استاد بزرگ

به گزارش سینما فستیوال ، دوازده جایزه از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن نقش اصلی در جوایز امسال فیلم هنگ‌کنگ به فیلم «استاد بزرگ» جدیدترین ساخته «وونگ کار وای»، کارگردان سرشناس سینمای جهان رسید.

این فیلم که در جوایز اسکار 2013 نماینده سینمای هنگ‌کنگ بود، روایتگر داستان زندگی «ایپ من» استاد بزرگ «بروس‌ لی»، ستاره رزمی سینمای جهان است و نقش اصلی این فیلم را «تونی لئونگ» ایفا کرده است.

علاوه‌بر «ژانگ زی یی» که جایزه بهترین بازیگر زن را برای ایفای نقش در فیلم «استاد بزرگ» از آن خود کرد، «ژانگ ژین» نیز جایزه بهترین نقش مکمل را برای این فیلم از جوایز فیلم هنگ‌کنگ گرفت.

فیلم «استاد بزرگ» ساخته «وونگ کار وای» در بخش‌های دیگری چون بهترین فیلمنامه، تدوین، فیلمبرداری، کارگردانی هنری، طراحی لباس، موسیقی و طراحی صدا نیز موفق به کسب جایزه از این رویداد سینمایی شد.

«کار وای» که تاکنون چهار بار نامزد دریافت جایزه نخل طلای جشنواره کن شده، به جهت سبک خاص فیلم‌های هنری شهرت یافته است و در آثارش معمولا به شکلی مطلوب سنت‌های سینمای آسیا‌ و اروپا را به هم پیوند می‌زند. از زمان ساخت اولین فیلم این کارگردان سرشناس اثر 1994 با نام «قطار سریع‌السیر چانگ‌کینگ»، وی توانسته جایگاه ویژه‌ای در نزد سینما دوستان اروپا پیدا کند.

وی در سال 2000 با فیلم «در حال و هوای عشق» جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی را از جوایز سزار فرانسه کسب کرد. فیلم علمی تخیلی «2046» جایزه‌ی بهترین فیلم غیراروپایی را از آکادمی فیلم اروپا در سال 2004 به دست آورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *