احیای 180 سالن سینمایی دانش‌آموزی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، گفت: با احیای سالن‌های سینمایی برای دانش‌آموزان، کارت‌های تخفیف را برای آن‌ها و معلمان درنظر می‌گیریم.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، مهدی علی اکبرزاده با اشاره به امضای تفاهم نامه با سازمان سینمایی وزارت ارشاد اظهار داشت: بر اساس این تفاهمنامه حدود 180 سالن سینمایی دانش آموزی را احیا و استاندارد سازی کرده و با استفاده از قابلیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و سازمان سینمایی فیلم های مناسب کودکان و نوجوانان را از سال تحصیلی جدید در این سالن ها به نمایش خواهیم گذاشت. همچنین طبق این توافق نامه کارت‌های تخفیف برای استفاده از سالن های سینمایی کشور در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در ادامه به ایسنا گفت: ما توانستیم سه اردوگاه بزرگ کشوری را به مجموعه ستاد وزارت آموزش و پرورش برگردانیم. این اردوگاه ها شامل اردوگاه اصفهان، نیشابور و رامسر بود که از حیطه وزارتخانه خارج و در اختیار استان ها قرار گرفته بود.

علی اکبرزاده ادامه داد: در سال تحصیلی جدید 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه کشور برگزار می شود. هدف ما این است تا دانش آموزان با کتاب همراه شوند. همچنین در سال تحصیلی جدید در اکثر مدارس ابتدایی کتابخانه کلاسی برپا خواهیم کرد.

وی افزود: در فاز نخست کتابخانه های کلاسی در مقطع ابتدایی را با یک میلیارد تومان اعتبار تجهیز خواهیم کرد و تلاشمان این است که کتاب های موجود در این کتابخانه ها به روز و متناسب با سن دانش آموزان باشد.

مشارکت 4000 نفر در جشنواره های دانش آموزی امسال

وی با اشاره به مشارکت 4000 نفر در این دوره از جشنواره های دانش آموزی که در قالب مسابقات مختلف برگزار شده است، اظهار کرد: 2700 دانش آموز به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه یافتند.

وی همچنین در خصوص درآمدزایی اردوگاه ها برای خودکفا شدن گفت: ایجاد شرایط درآمد زایی برای اردوگاه ها را یکی دیگر از اولویت های کاری این اداره کل در سال جدید دانست و گفت: اردوگاه ها و کانون های فرهنگی این قابلیت را دارند تا به سایر نهادها و ارگان ها نیز خدمت بدهند و در حال برنامه ریزی هستیم تا به مرحله ای برسیم که این اردوگاه‌ها خودکفا شوند.

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در پایان افزود: از آنجا که در سال 93 مجوزی برای درآمدهای اختصاصی به آموزش و پرورش داده شده و درآمد اروگاه ها به خودشان باز می گردد سعی می کنیم اردوگاه ها از مشاوران اقتصادی بهره‌مند شده تا بتوانند خدمات بهتری ارائه دهند البته نگرش ما کاملا فرهنگی است و در آمد های حاصل به کارهای فرهنگی اختصاص می یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *