“ابله” کوروساوا در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران

فیلم “ابله” به کارگردانی آکیرا کوروساوا،روز چهارشنبه ۷ مهرماه ساعت ۱۶ در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.
سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ در ادامه برنامه نمایش فیلم ازدوره چهل و پنجم ( پاییز ۹۵) سینما تک موزه و در بخش ” چشم انداز سینمای دهه ۵۰ ژاپن” روز چهارشنبه ۷ مهرماه ساعت ۱۶ فیلم ” ابله” به کارگردانی آکیرا کوروساوا به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

«ابله» دومین فیلم این دوران و حاصل یک جاه‌‌طلبی بزرگ است. از آن بلندپروازی‌ها که در دهه‌ی ۵۰ ممکن بود. اقتباس‌ها همواره در معرض اتهام هستند. همواره مظنون هستند به خیانت در اثر اصلی و متهم هستند به ضعف در برابر اثر تثبیت‌شده‌ی مورد اقتباس. شاید به همین خاطر همیشه بهترین اقتباس‌ها از آثار درجه دوی سینما بوده‌اند. اما کوروساوا در دوران کاری خود سه بار دست به این ریسک بزرگ زد: در شروع دوران موفقیت بین‌المللی خود «ابله» را ساخت، در «سریر خون» مکبث جاودانه‌ی شکسپیر را در فضایی کاملا ژاپنی بازسازی کرد و در آخرین جاه‌طلبی عمر فیلم عظیم «آشوب» را با اقتباس از شاه لیر شکسپیر ساخت.کوروساوا دو بار دیگر هم به سمت ادبیات روس رفت و علاوه بر «در اعماق» ماکسیم گورکی، با الهام از خاطره‌نگاری‌های آرسنیف در ۱۹۷۵ «درسو اوزولا» را ساخت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *