آغاز ماراتن اسکار 2015

معرفی فیلم‌ها برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار درحالی آغاز شده که تا ماه اکتبر و اعلام فهرست کامل فیلم‌های معرفی شده به آکادمی ادامه خواهد داشت.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار روز اول اکتبر 2014 را به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی هشتادو هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار اعلام کرد.

سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

امسال تاکنون فیلم «خواب زمستانی» ساخته «نوری بیلگه جیلان»، برنده نخل طلای کن به نمایندگی از سینمای ترکیه و فیلم «خدای سفید» به کارگردانی «کرنل موندروزو» به نمایندگی از مجارستان برای حضور در اسکار 2015 اعلام حضور کرده‌اند و به تدریج سایر کشورها نیز نمایندگان خود را به آکادمی معرفی می‌کنند.

پس از معرفی تمامی فیلم‌ها در مرحله اول، 9 فیلم وارد فهرست دوم آکادمی برای بهترین فیلم خارجی می‌شوند و در نهایت پنج فیلم روز پنجم ژانویه 2015 به عنوان نامزدهای نهایی اسکار خارجی هشتادو هفتم معرفی می‌شوند و فیلم برگزیده نیز طی مراسمی در 22 فوریه 2015 در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس معرفی می‌شود.

فیلم «گذشته» ساخته اصغر فرهادی سال پیش به نمایندگی از سینمای ایران وارد عرصه رقابت اسکار خارجی شد و توانست تا جمع 9 فیلم فینالیست پیش برود، اما بر خلاف پیش‌بینی‌ها نتوانست به جمع پنج نامزد نهایی راه یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *