آغاز جشنواره ی فیلم مقاومت در لانه ی جاسوسی

نشست جشنواره‌ی فیلم مقاومت در لانه جاسوسی با تشریح برنامه‌های این جشنواره و تقدیر از خانواده شهدا برگزار شد.

 جشنواره مقاومت

به گزارش سینما فستیوال، ،7 اردیبهشت ماه همزمان با سالگرد واقعه سقوط هواپیماهای آمریکایی در طبس، اولین نشست سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در محل لانه جاسوسی برگزار شد.

در ابتدای این برنامه یزدان عشیری مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌الملل فیلم مقاومت گفت: امیدواریم با همراهی و هم‌اندیشی شما اصحاب رسانه بتوانیم این جشنواره را در راستای اهداف، دغدغه‌ها و منویات متعالی که دارد خوب، باشکوه و جریان آفرین برگزار کنیم.

ی در ادامه توضیح داد: از خانواده شهیدان: محسن وزوانی، حاج عباس ورامینی، مهدی رجب‌بیگی و شهید محمد منتظرالقائم تجلیل می‌کنیم. آنان در تسخیر لانه جاسوسی نقش اساسی داشتند و در روزها و ماه‌های آغازین انقلاب اسلامی، فریاد مظلومیت و تظلم خواهی ملت ایران را در کنار سایر شهدا و کاروان دانشجویان خط امام به جهانیان معرفی کردند.

مدیر روابط عمومی سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت ادامه داد: جشنواره فیلم مقاومت با زبان و گفتمان بین‌المللی در سه سطح استانی، ملی و بین المللی برگزار می‌شود و امروز جهان با این گفتمان بیگانه نیست. این گفتمان نه تنها در ایران، نه تنها در جهان اسلام بلکه در آمریکای لاتین، آفریقا، اروپا و حتی در قلب آمریکا گسترش یافته و نشانه‌اش جنبش‌هایی از نوع جنبش وال استریت است.

سپس بخش مراسم تقدیر و اهدای نشان قدردانی جشنواره به خانواده شهدا آغاز شد.

در این بخش با همراهی و حضور سردار جواد جباری و محمدرضا شرف الدین و محمد خزاعی با اهدای لوح و نشان تقدیر از خانواده معظم شهیدان: مهدی رجب بیگی – سردار شهید محسن وزوایی – سردارشهید حاج عباس( محمد) ورامینی و شهید محمد منتظرالقائم تجلیل شد.

در ادامه مراسم حامد زمانی هنرمند و خواننده انقلابی دو آهنگ “مرگ بر آمریکا” و “در راه طبس” را اجرا کرد.

رویکرد جشنواره تنفس در فضای بیرون نظام سلطه است

محمدرضا شرف الدین نیز با تقدیر از محمد خزاعی گفت: بیش از 35 سال از دشمنی آمریکا با ملت ایران می‌گذرد و همین امر باعث شده که از میان ملت ما مدیرانی بوجود آیند که قدرت مدیریت بحران را دارند که از جمله آنها محمد خزاعی و همکارانش هستند که جشنواره فیلم مقاومت را در طول این سال‌ها به خوبی مدیریت کردند.

وی در ادامه با ذکر خاطره‌ای از سقوط هواپیماهای امریکایی در طبس گفت: از همان زمان ترس و وحشت آمریکایی‌ها از ما اغاز شد و امروز نیز این ترس ادامه دارد و همین که دیپلمات ما را امسال برخلاف موازین بین المللی به سازمان ملل راه ندادند نشان از این است که همچنان دچار وحشت هستند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس افزود: جشنواره فیلم مقاومت، بسیج اندیشه انسان‌هایی است که می‌خواهند در بیرون از فضای صهیونیسم نفس بکشند. امروز ما انسان‌های قدرتمند فرهنگی در سراسر دنیا داریم که رویکرد آنها تنفس در بیرون نظام سلطه است و عده‌ای از آنها به جشنواره فیلم مقاومت می‌آیند لذا باید قدر این سینما را بدانیم.

شرف الدین ادامه داد: رویکرد این جشنواره در بخش بین‌الملل توجه به جرقه‌ها و جوانه‌های اندیشه و تفکر بیرون از نظام سلطه و تاختن به نظام سلطه و محترم شمردن کرامت انسانی است.

 دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اعلام اینکه امسال جشنواره فیلم مقاومت در مهرماه برگزار می‌شود گفت: ما به دنبال تاثیرگذار بودن این جشنواره هستیم زیرا جشنواره فیلم مقاومت بزرگترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی است که در سال‌های گذشته و در طول ادوار برگزاری‌اش توانسته تاثیرات زیادی بگذارد.

خزاعی با اشاره به قدمت این جشنواره و هم سن بودن تقریبی آن با انقلاب اسلامی گفت: 30 سال پیش عده‌ای از بچه‌های جنگ دور هم جمع شدند و احساس کردند که باید جشنواره‌ای تشکیل دهند برآمده از روح و جوهره انقلاب و دفاع مقدس؛ و امروز 31 سال از عمر آن حرکت فرهنگی می‌گذرد و این جشنواره برکات و دستاوردهای زیادی برای انقلاب اسلامی و فرهنگ جامعه داشته است.برگزاری این جشنواره باعث شد تا ضرورت توجه به تولید در سینمای دفاع مقدس شکل بگیرد و به دنبال آن شهرک سینمایی دفاع مقدس ایجاد شد و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تشکیل شد.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اشاره به تغییر نام جشنواره به جشنواره مقاومت از دوره یازدهم گفت: از همان دوره بود که با تغییر استراتژی بخش بین‌الملل به جشنواره اضافه شد و تبدیل به یکی از مهمترین بخش‌های جشنواره گردید که باعث دیده شدن فرهنگ مقاومت در جهان و همچنین ارتباط با هنرمندان عرصه مقاومت در سطح بین‌الملل شده است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری گفت: باید از خود بپرسیم که چرا امسال از دیدگاه رهبری معظم انقلاب به سال فرهنگ و جهاد فرهنگی نامگذاری شده است. به نظر من یکی از دلایل آن بحث تهاجم پرفشار فرهنگی و رسانه ای غرب است.

خزاعی با تشریح ابعاد مختلف مراحل تهاجم فرهنگی افزود: تهاجم فرهنگی در سه موج مختلف اتفاق افتاد. موج اول در سال‌های ابتدایی انقلاب بود که دگردیسی در اقتصاد و اشاعه و ترویج فرهنگ مصرف گرایی بوجود آورد. در موج دوم دگردیسی سیاسی بوجود آمد و در موج سوم خانواده و زن ایرانی مورد هدف قرار گرفت و امروز در موج چهارم تهاجم فرهنگی سبک زندگی اسلامی- ایرانی را مورد هدف قرار گرفته است.

برخی مدیران در خواب خرگوشی به سر می‌برند

دبیرسیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت با اشاره به غفلتی که از مسائل فرهنگی و تهاجم فرهنگی در طی سال‌های گذشته شده است گفت: متاسفانه نسبت به مسائل فرهنگی و ناهنجاری‌های جامعه نوعی بی‌تفاوتی ایجاد شده است. به همین دلیل بسیاری از مسائل نسبت به دهه 60 تغییر کرده و حتی، بعضی آرمان‌ها نیز تغییر کرده اما امروز باید ایستادگی کرد و نباید بگذاریم بیماری فرهنگی گسترش پیدا کند و وارد بدنه خانواده‌ها شود.

باید امروز جبهه هنری انقلاب را راه اندازی کنیم

وی با انتقاد از برخی مدیران فرهنگی که در طی سال‌ها در خواب خرگوشی به سر برده‌اند گفت: فرهنگ امری است که در نتیجه 10 سال کار ثمر می‌دهد زیرا مسائل فرهنگی بسیار عمیق است و باید به آن توجه کرد.

خزاعی با اشاره به بیداری نیروهای انقلابی در جبهه فرهنگی و هنری گفت: شاید تساهل و تسامحی در مسائل سیاسی شکل گیرد اما هیچ وقت سازش فرهنگی بوجود نمی‌آید زیرا ما تفکر، ایئولوژی و گفتمان متفاوت و متعارضی با غرب داریم. جبهه مقاومت هنوز زنده است و جبهه فرهنگی و فکری انقلاب راه اندازی شده و بیدار است و ما باید امروز جبهه هنری انقلاب اسلامی را در ایران و منطقه و جهان راه اندازی کنیم.

در جواب فیلم‌های ضداسلامی چه کرده ایم؟

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با بیان اینکه مطمئن باشید در مقابل گفتمان انقلاب که آغاز شده صهیونیست‌ها از خانه عنکبوت هم ارزان‌تر و شکننده ترند؛ افزود: ما باید در مقابل فیلم‌هایی که آنها علیه ما می‌سازند تنها واکنش نداشته باشیم بلکه باید نسبت به تهاجم- صدور و گسترش فرهنگ و هویتمان از طریق سینِما تلاش کنیم و امروز وقت آن است که از خود بپرسیم در جواب فیلم‌های ضداسلامی و ضدایرانی آنها چه کاری انجام داده‌ایم؟

خزاعی با تاکید بر اینکه بودجه‌های بخش فرهنگ انقلابی و اسلامی باید افزایش پیدا کند گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا 60 درصد بودجه وزارت خارجه خود را به مسائل فرهنگی اختصاص می‌دهند زیرا آنها متوجه شده‌اند که فرهنگ تا چه اندازه در زندگی شان تاثیرگذار است اما متاسفانه در کشور ما احساس می‌شود 60 درصد از بودجه فرهنگی‌مان را به ترویج سبک زندگی غربی درکالاهای فرهنگی و سینمایی‌مان اختصاص می دهیم. به همین دلیل است که هنوز هیچ کارگردانی، حتی، درباره موضوعاتی همچون استفاده عراق از گاز خردل و فجایعی بی‌شماری که غرب و آمریکا بر سرمان آورده‌اند فیلم نساخته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه فیلمسازان عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باید به سراغ موضوعات نگفته و مباحثی همچون حق طلبی ایران در 8 سال دفاع مقدس بروند گفت: جنگ امروز دیگر جنگ بمب و موشک نیست بلکه یک جنگ تمام‌عیار رسانه‌ای است و ما احتیاج به موشک‌های رسانه‌ای برای مقابله داریم.

خزاعی با اشاره به اینکه منابع امپراطوری رسانه‌ای دنیا و استکبار جهانی از اسرائیل تامین می‌شود یادآور شد: در 30 سال گذشته اسرائیل از آمریکا بهره کشی کرده است و امروز هالیوود تبدیل به بزرگترین محل برای گسترش ایدئولوژی رژِیم صهیونیستی و در استخدام نامرئی این رژیم در آمده است. امروز کسانی که اهل اندیشه هستند نگران جریان تخریبی هالیوود هستند اما متاسفانه افراد و جریاناتی که با هالیوود مقابله می‌کنند بسیار اندک هستند و البته، آن‌ها از همین جریان و افراد محدود هم وحشت و هراس دارند.

دبیرجشنواره بین المللی فیلم مقاومت با انتقاد از تعطیلی کنفرانس هالیوودیسم و جشنواره افق نو گفت: برگزاری کنفرانس هایی چون: هالیوودیسم تن آنها را لرزاند زیرا امریکا مستعمره فرهنگی اسرائیل است و شبکه‌های سیاسی زیادی در آمریکا در دست صهیونیسم است.

وی اضافه کرد: امپراطوری صهیونیست‌ها در حال ریزش است. شبکه‌های رسانه‌ای آن‌ها در حال تزلزل است. دیگر، حتی، نسل جوان آمریکا و اروپا خبرهای خود را از CNN و BBC و … پیگیری نمی‌کنند. نسل جدید دنیا حقایق را در شبکه‌های صهیونیست‌ها نمی‌بینند و از مجرای دیگری و رسانه‌های جدید اینترنتی جستجو و پیدا می‌کنند.

 به گفته وی بهترین حمله تهاجم است و این یعنی همیشه در موضع واکنش نباشیم. یکسری کنش‌ها لازم است که دنیا را غافلگیر کنیم و متوجه سازیم.

خزاعی با بیان اینکه کنترل آمریکا دست لابی‌های صهیونیستی است. به شیوه‌ها و مدل‌های عملیاتی آن‌ها در عرصه جنگ نرم پرداخت و خاطرنشان ساخت: آن‌ها نظریه آشوب را در دنیا پیگری می‌کنند و معتقدند اگر هرج و مرج باشد کنترل ملت‌ها راحت‌تر خواهد شد و از این رو مدام دست به تشویش افکار جهانی و آشوب می‌زنند. آن‌ها بلدند که چگونه هرج و مرج ایجاد کنند و آن را اداره کنند. آن‌ها با استفاده از آثار فرهنگی شان مثل سینما و تصویر و رسانه مردم را مجاب می‌کنند که قرار است عده‌ای شما را بکشند و ناامنی و وحشت ایجاد می‌کنند و آن‌ها را قانع می‌کنند که این افراد خطرناک هستند. پدیده ایران هراسی و اسلام هراسی در جهان راه انداخته‌اند. فیلم های چون: غیرقابل تصور، آرگو، 300 و … در همین جهت تولید و پخش جهانی می شوند.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اشاره به این نکته که رژیم صهیونیستی در صدد تولید آثاری است تا فرهنگ مقاومت را در کشورهای اسلامی و به صورت مشخص در فلسطین کمرنگ کنند عنوان کرد: هالیوود فقط، یک تکنولوژی برتر نیست بلکه یک ایدئولوژی است. در هالیوود می‌کوشد دنیایی کاملا مادی ایجاد کند که انسانیت و اخلاق در آن ارزشی ندارد و می‌خواهند دین و ارتباط معنوی انسان را با خالق خود از بین ببرند. همه متفکران و اندیشمندان نگران هالیوود و تخریب آن‌ها در جامعه و خانواده هستند. ما نیازمند انتخاب مسیر مشترکی برای تغییر نگرش مردم جهان هستیم.

این کارشناس فرهنگی معتقد است تعداد افرادی که با هالیوود مقابله می‌کنند در مقابل سونامی که در حال اتفاق است بسیار کم است و در این مسیر فعالیت‌های ما از نظر فلسفی، تئوری، تحلیل، اندیشه سازی و ایجاد گفتمان جدید بسیار مهم است.

خزاعی گفت:‌ ما باید با تبلیغاتی هم سطح هالیوود و صهیونیسم در برابر آن‌ها بایستیم. کشورها باید به یک قدرت تکنیکی برسند که توان هم اوردی با تهاجم تبلیغی و رسانه‌ای غرب را داشته باشند و شک نداشته باشید که هالیوود از گروه‌ها، افکار و جریاناتی که به مقابله با تفکرات صهیونیستی می پردازند وحشت دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه صهیونیست‌ها قدرتمندترین رسانه‌ها را برای رسیدن به اهداف و آمالشان در دست دارند و خود آمریکا نیز، از این قضیه احساس خطر می‌کند. هالیوود ماشین تبلیغات منفی و ایدئولوژی منفی صهیونیست هاست.

به اعتقاد وی آمریکا درحال حاضر، مستعمره فرهنگی و رسانه‌ای اسرائیل است. هالیوود بدون کمک صهیونیست‌ها نمی‌تواند کار کند. صهیونیست‌ها یک بمب قوی و خطرناک دارند و آن قدرت و ابزار رسانه‌ای آنهاست. صهیونیسم یک سرطان برای دنیاست که با پول، رسانه و مافیای سیاسی خود را به دنیای تحمیل می‌کند.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با تأکید بر گسترش راهبردهای بین‌المللی این جشنواره خاطرنشان ساخت: هالیوود در دستور کارش تولید فیلم علیه مسلمانان و گسترش فیلم‌های ضداسلامی است و در کنار آن صهیونیست‌ها همواره، در هالیوود تمام قدرت خود را برای منحرف کردن افکار عمومی دنیا در راستای اسلام هراسی و ایران هراسی بکار می‌بندند.

به اعتقاد وی هالیوود جنگ نرم تمام عیاری علیه ایران و مسلمانان راه انداخته است و همین، رسالت نخبگان و هنرمندان ما را سنگین می‌کند باید مقابله کنیم در این جنگ نرم. استعدادهای خوبی داریم. ایران مرکز تمدن و تفکر اسلام انقلابی است. باید مشکلات برای مقابله شناسایی، تحلیل و رصد کنیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه بعد از گذشت 35 از سال از انقلاب اسلامی هنوز ما یک اثر خوب در زمینه ترویج افکار امام(ره) و رهبری انقلاب نساخته‌ایم. چرا چنین اتفاقی افتاده است؟ چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ باید به فکر باشیم.

به گفته وی سینمای ضدآمریکایی و ضدصهیونیستی در ایران هرگز تعطیل نخواهد شد.

این تهیه‌کننده سینِما با تبیین گفتمان سینمای مقاومت و دفاع مقدس عنوان کرد: سینمای دفاع مقدس و مقاومت سینمای عدالت خواه و ظلم ستیز است و جزو نیازهای امروز دنیا است. خیلی مهم نیست بدانیم که بچه‌های جنگ با چه ابزاری جنگیدند؟ کجا؟ و چگونه؟ بلکه معرفت، معنا، آرمان و احساس آن‌ها مهم است که باید در فیلم‌ها با موضوع دفاع مقدس جاری و ساری باشد تا فضای آن روزگار تصویر شود. سینمای دفاع مقدس یک گونه جدی، مهم، استراتژیک و توجه برانگیز است.

وی با بیان اینکه باید مجموعه کارهایی برای نهادینه کردن مولفه‌های فرهنگی سینمای دفاع مقدس سامان یابد تصریح کرد: ما اکنون، گرفتار روزمرگی شده‌ایم. بی‌توجهی به گنجینه عظیم فرهنگ مقاومت و دفاع مقدسی که همه پویایی ملی و دینی ما به آن وابسته است خطرناک و اشتباه استرتژیک فرهنگی است.

دبیر جشنواره بین‌المللی فلیم مقاومت گفت: سینمای مقاومت باید نگران فرهنگ اصیل انسانی و نابی باشد که سال‌ها در میان چرخه باطل عزلت‌ها، ندانم کاری‌ها، خودباختگیها، عافیت‌طلبی‌ها و دنیاگرایی‌ها تا مرز فراموشی پیش رفته است. سینمای مقاومت سرمایه ارجمندی است که با عشق، آزادگی، جوانمردی، ایران دوستی و اسلام خواهی و انسانیت را در خود دارد. سینمای مقاومت مهم‌ترین هدیه است که ایران امروز می‌تواند به جهان انسانی عرضه کند.

این مدیر فرهنگی یکی از ضعف‌های سینمای مقاومت را ضعف بنیان‌های نظری، فلسفی و اجتماعی عنوان کرد و از همه اندیشمندان و هنرمندان و صاحب نظران تقاضا کرد با توجه به غنای فرهنگ مقاومت در تفکر اسلامی و شیعی با بهره گیری از زبان و ادبیات امروزی آن را تحلیل و ترسیم نمایند و جشنواره مقاومت یکی از دغدغه‌هایش این است و کمیته علمی و پژوهش جشنواره در این مسیر شکل گیری و هدف گذاری شده است.

خزاعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: به فیلم‌های سینمایی، سینمایی ویدیویی، مستند و کوتاه داستانی که به موضوع اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی ایرانی- اسلامی پرداخته باشند توسط هیئت داوران جایزه ویژه اهداء خواهد شد.

وی با اشاره به مسابقه بخش جلوه گاه نور در جشنواره گفت: این بخش با همت و تلاش بسیج هنرمندان در حال رصد و پیگیری است و مطمئنا در این بخش شاهد معرفی آثار و هنرمندان خوب بویژه سینماگران جوان متعهد خواهیم بود.

خزاعی با اشاره به بخش بین الملل سیزدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت گفت: سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به منظور تبیین و گسترش “فرهنگ مقاومت”. در سه بخش مسابقه بین‌الملل، جایزه عماد مغنیه و چشم انداز سینمای مقاومت در جهان، با حضور آثاری که به مقاومت مسلمانان و مظلومان جهان پرداخته‌اند، برگزار می گردد. کلیه فیلم‌های سینمایی و مستند که از ژانویه سال 2012 در ایران و سایر کشورها تولید شده‌اند، می‌توانند در این بخش شرکت نمایند.

دبیر سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت افزود:فیلمسازان و سینماگران کشور می‌توانند آثار شان را تا سوم خردادماه برای دبیرخانه ارسال کنند.

وی درباره برگزاری جشنواره در کشورهای دیگر گفت: برگزاری جشنواره در لبنان، عراق، ترکیه ، سوریه و روسیه تقریبا قطعی شده و دو کشور آفریقایی نیز درخواست برگزاری داده‌اند.

خزاعی ادامه داد: در داخل کشور نیز جشنواره به صورت متمرکز در تهران و استان‌های مختلف که آمادگی برگزاری دارند برگزار می‌شود.

وی همچنین گفت: تاکنون آثار زیادی در بخش های مستند، کوتاه و بین‌الملل به دبیرخانه رسیده است که نوید برگزاری یک جشنواره خوب را می‌دهد.

خزاعی در پاسخ به سوالی پیرامون تشابه این جشنواره با جشنواره‌هایی همچون افق نو و هالیوودیسم گفت: جشنواره فیلم مقاومت جامع‌ترین و گسترده‌ترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت است و تنوع موضوعی و کثرت و گستردگی آن چه به لحاظ موضوعی و چه به لحاظ دایره اجرایی جغرافیایی قابل مقایسه نیست و طبیعی است برخی موضوعات که دیگر جشنواره‌ها هم پیگیری می‌کنند در ساختار محتوایی این جشنواره دیده شود. ضمن اینکه متاسفانه جشنواره افق نو تعطیل شده است درحالیکه دلیل مخالفت با برگزاری آن را نمی‌دانیم و امیدوارم شرایطی بوجود آید تا این جشنواره و کنفرانس هالیوودیسم برگزار شوند.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم مقاومت، هالیوودیسم، افق نو، جشنواره عمار و … مجموعه جشنواره‌های انقلاب اسلامی هستند و این جشنواره نگاهی فراگیر به همه حوزه‌های فرهنگی، هنری و انقلابی دارد که فیلمسازان تراز اول جهان اسلام در آن حضور می‌یابند.

خزاعی اضافه کرد: ما هنرمندان و فیلمسازان خوب کم نداریم. فیلمسازانی چون: مجیدی، درویش، حاتمی کیا، میرکریمی، شورجه، شیخ طادی، باشه آهنگر، طالبی و … داریم. فیلمساز خوب کم نداریم. باید از ظرفیت‌های‌مان استفاده کنیم. باید با بسترسازی و تامین منابع و امکانات کمک کنیم این جریان سینمایی انقلاب اسلامی بارور و بارورتر شود.

دبیر جشنواره فیلم مقاومت گفت: نیاز است این جشنواره به صورت سالانه برگزار شود زیرا برگزاری آن به شکل دوسالانه باعث می‌شود تا همراهی و شناخت فیلمسازان از موضوعات جشنواره کم شود و دغدغه تولید نیز کاهش پیدا کند. هرچند جشنواره فیلم مقاومت در طی این سال‌ها به صورت مستمر راه خود را رفته است و درگیر سیاسی‌بازی‌ها و بایدها و نباید‌های دولت‌ها نشده است.

خزاعی در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت امروز سینمای ایران گفت: 40 درصد از فیلم‌هایی که تولید می‌شوند، هیچ دغدغه‌ای از مردم را بیان نمی‌کند و بیشتر تراوشات ذهنی نویسنده است.

وی در ادامه افزود: هر دولتی سر کار بیاید ما همه سربازان مقام معظم رهبری هستیم و هر دولتی که آمده تا به امروز مبارزه‌اش را با اسرائیل و استکبار جهانی ادامه داده است و هیچ کسی کوتاه نیامده و نخواهد آمد.

بازدید از لانه جاسوسی،اجرای ترانه حماسی و انقلابی”مرگ بر آمریکا” توسط حامد زمانی و ترانه جدیدی با نام “در راه طبس” از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *