آغاز به کار دوره چهل و چهارم جشنواره فیلم رشد با رقابت ۲۰۹ اثر از ۴۰ کشور

چهل و چهارمین جشنواره فیلم رشد به صورت رسمی از امروز در سینما فلسطین تهران آغاز به کار کرد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، چهل و چهارمین جشنواره علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد از دیروز ۲۳ آبان‌ماه با حضور ۲۰۹ اثر از ۴۰ کشور به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

در این جشنواره فیلم‌هایی از کشورهای ایران، آلمان، اسپانیا، استونی، انگلستان و دیگر کشورها حضور دارند و اکران فیلم‌ها از شنبه ۲۴ آبان‌ماه در سینما فلسطین، ۲۰۰ آموزشگاه در مناطق نوزده‌گانه تهران، ۲۰ کانون فرهنگی ـ تربیتی، ۱۷ پردیس دانشگاه فرهنگیان و در استان گیلان و بنادر جاسک، کنارک و چابهار به نمایش درخواهد آمد.

محمد فاضل، مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش که در این مراسم حضور داشت، پیام وزیر آموزش و پرورش به جشنواره فیلم رشد را قرائت کرد و گفت: وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در یک اجلاس بین‌المللی در خارج از کشور هستند و پیام وی به چهل و چهارمین جشنواره فیلم رشد را قرائت می‌کنم و امیدوارم بتوانیم در اختتامیه این جشنواره در خدمت وزیر آموزش و پرورش باشیم.

همچنین حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش که در سال‌های گذشته دبیری این جشنواره را به عهده داشت، گفت: این جشنواره برای توسعه فیلم آموزشی در فرایند شیوه آموزشی انجام وظیفه می‌کند و اکنون چهل و چهارمین جشنواره فیلم رشد در سازمان پژوهش در وزارت آموزش و پرورش آغاز به کار می‌کند.

وی افزود: با کمال افتخار دبیری این جشنواره را به سعید بدیعی تقدیم می‌کنم و خودم در سمت معاونت وزارت آموزش و پرورش ادامه وظیفه می‌دهم.

به گزارش فارس، به پاس زحمات حمیدرضا کفاش به لحاظ دبیری جشنواره فیلم‌های رشد در سال‌های گذشته از وی تجلیل شد.

سعید بدیعی دبیر جشنواره فیلم رشد در این مراسم طی سخنانی با اشاره به گزارشی در خصوص برگزاری این جشنواره اظهار داشت: چهل و چهارمین جشنواره فیلم رشد با شعار «دانش‌ در آیین‌نامه تصویر» کار خود را از اسفندماه ۱۳۹۲ آغاز کرد و دبیرخانه جشنواره از اردیبهشت‌ماه با ارسال بیش از ۳ هزار فراخوان کار اطلاع‌رسانی را آغاز کرد.

وی افزود: در مجموع، ۲ هزار پیام الکترونیکی به دست‌اندرکاران فیلمساز ارسال شد و ۱۱۹۷ اثر دریافت شد که ۹۸۰ اثر ایرانی و ۲۱ اثر خارجی از ۴۰ کشور با عنوان فیلم‌های آموزشی، تربیتی، داستانی و انیمیشن است.

بدیعی گفت: در نهایت ۱۷ فیلم کوتاه، ۱۰۲ فیلم بلند، ۱۲ مستند، ۵۱ فیلم مستند آموزشی و ۶۷ اثر پویانمایی به بخش نهایی راه یافت که از فردا نمایش آنها آغاز میشود و ۱۸ داور ایرانی و ۴ داور خارجی کار داوری را انجام می‌دهند.

بدیعی در پایان گفت: ۲۲ استان هم برای برگزاری فیلم رشد اعلام آمادگی کردند که پس از اختتامیه، نمایش این فیلم‌ها در قالب جشنواره‌های مختلف آغاز می‌شود؛ اختتامیه جشنواره چهل و چهارم فیلم رشد ۳۰ آبان‌ماه در سینما فلسطین تهران برگزار خواهد شد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *