آغاز به کار جشنواره فیلم کن با چهره های معروف سینمای جهان

جشنواره فیلم کن با وودی آلن در افتتاحیه و حضور تعداد زیادی از بزرگان سینما در بخش رقابتی و غیررقابتی تمام موارد لازم یک جشنواره پربار و به یاد‌مادنی را در اختیار دارد .
فیلمی از وودی آلن با عنوان  کافه سوسایتی

به گزارش سینما فستیوال ، معتبرترین رویداد سینمایی جهان چهارشنبه ۱۱ می با نمایش فیلم «کافه سوسایتی» به کارگردانی وودی آلن آغاز شد و تا ۲۲ می ادامه خواهد داشت . «کافه سوسایتی» با بازی جسی آیزنبرگ و کریستن استوارت داستان مرد جوانی است که به امید ورود به صنعت فیلمسازی در دهه ۳۰ میلادی پا به هالیوود می‌گذارد .

تیری فرمو مدیر جشنواره کن می‌گوید : «به نظر من وودی آلن یکی از بزرگترین فیلمسازهای مولف جهان است . زمانی که پیر شدیم به فرزندان خود خواهیم گفت ؛ می‌دانستی که من در دورانی زندگی می‌کردم که فیلم‌های وودی آلن به سینما می‌آمد. »

با وجود این‌که وودی آلن هیچ‌گاه در بخش رقابتی جشنواره کن حضور نداشته ، همواره یکی از فیلمسازان مورد علاقه کن بوده است . امسال سومین دوره‌ای است که جشنواره کن با نمایش فیلمی از این کارگردان برنده اسکار افتتاح می‌شود. البته امسال بخش رقابتی کن هم چهره‌های سرشناس و آشنایی را در خود جای داده است که همواره مورد علاقه این جشنواره بوده‌اند.

جی وایسبرگ منتقد نشریه ورایتی در این‌باره به رویترز گفت: «بخش رقابتی کن امسال با آثاری از فیلمسازان محبوب جشنواره کن شکل گرفته است. فرمو از آن دست افرادی است که به دوستانش پاداش می‌دهد، او افرادی را که می‌شناسد سالی پس از سال دیگر و پس از آن به جشنواره دعوت می‌کند.»

برادران داردن که امسال با فیلم «دختر ناشناس» به جشنواره پای می‌گذارند، پیش از دو بار نخل طلای کن را از آن خود کرده‌اند. کن لوچ هم که امسال با فیلم «من، دنیل بلیک» به کن آمده است، نخل طلای کن را در کارنامه کاری خود دارد. دیگر چهره‌های حاضر همانند جیم جارموش، پارک چان‌ووک و پدرو آلمادوار نیز پیش از این هر یک جوایز متفاوتی از این جشنواره دریافت کرده‌اند.

در جشنواره کن امسال بخش خارج از رقابت هم نگاه بسیاری را به خود جلب کرده است. «غول بزرگ مهربان» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در این جشنواره برای نخستین بار به نمایش در‌می‌آید.

جولیا رابرتز بازیگر برنده جایزه اسکار با فیلم «هیولای پول» به کارگردانی جودی فاستر پا به جشنواره کن می‌گذارد. او در این فیلم کنار جرج کلونی نقش‌آفرینی کرده است.

یکی از بازیگران پرکار این دوره از جشنواره کریستن استوارت است. ستاره «گرگ‌ومیش» علاوه بر نقش‌آفرینی در فیلم افتتاحیه با «خریدار شخصی» به کارگردانی اولیویه آسایاس در بخش رقابتی جشنواره نیز حضور دارد.

گذشته از تمام جلوه‌های جشنواره باید این نکته را یاد‌آور شد که جشنواره کن امسال با خطر احتمال وقوع حملات تروریستی روبه‌رو است. از این روی اقدامات امنیتی در بالاترین سطح خود قرار دارد.

در حالی که ماموران امنیتی بخش خصوصی امنیت بخش خصوصی را برعهده گرفتند، صدها پلیس و نیروی امنیتی بیرون کاخ جشنواره کار تامین امنیت جشنواره را برعهده دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *