آغاز برنامه‌های جشنواره کودک و نوجوان همزمان با صدا در آمدن زنگ مدارس

برنامه‌های بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان همزمان با به صدا در آمدن زنگ جشنواره در روز جشن شکوفه‌ها آغاز شد.

سینما فستیوال
به گزارش سینما فستیوال ، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین شهر اصفهان همچنین اعضای ستاد اجرایی جشنواره فیلم کودک و نوجوان برگزار شد، پس از به صدا درآوردن زنگ مدرسه توسط دکتر سقاییان نژادشهرداراصفهان وی با ابراز خوشحالی همزمانی این برنامه با آغاز جشنواره فیلم کودک گفت:« این جلسه، جلسه ی بسیار مهمی است و ماگاهی غفلت میکنیم، کسانی که از این مدرسه ها بیرون می آیند در آینده سکان داران این کشور هستند. ما باید تمام توان خود را به کار بگیریم تا نسلی را پرورش بدهیم که سعادت دنیا و آخرت را برای ما به ارمغان بیاورد.»

سقائیان نژاد که سخنان خود را با آیات ابتدایی سوره مبارکه علق آغاز کرد در ادامه گفت:« خداوند با سخنان ابتدایی که بر پیامبر نازل کرد مسیر 23ساله ی نبوت را برای ایشان ترسیم کرد و چه خوب است که معلمین کار خودرا با الگو برداری از این اسطوره بزرگ شروع کنند.»

وی با بیان اینکه در مهر ماه مناسبت های مهمی در پیش داریم گفت:« فردا آغاز مدارس است و همه در یک تلاش علمی فعالیت میکنند. توام با آغاز مدارس، هفته دفاع مقدس است و اگر دفاع جانانه آنها نبود ما نمی‌توانستیم اینجا ورود کودکانمان را به مدرسه جشن بگیریم. ما در این روز یاد و خاطره شهدا را گرامی میداریم و امیدواریم که بتوانیم پاسدار خون این شهیدان گرانقدر باشیم. یکی دیگر از مهمترین مناسب های مهر ماه جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان در سطح بین المللی و در اصفهان است. چرا که اصفهان مهد علم و تمدن ایران و سرشار از هویت است و ما به دنبال آن هستیم که لمحه ای از این هویت به فیلمنامه ها راه پیدا کند و اگر این اتفاق بیفتد هنرهشتم که همان سینما است شکل میگیرد و خانواده ها را به سمت سینما میکشد. باعث آشتی بین سینما و خانواده میشود و آموزش راه خود را پیدا میکند.»

شهردار اصفهان ضمن اشاره به این مورد که قطعا وجود جشنواره در اصفهان باعث شادی و تندرستی و آموزش میشود تاکید کرد:« همه این تلاش ها برای بچه ها و به منظور آموزش و نشاط آن‌ها است. برنامه های متعددی از دوم تا 11 مهر ماه در نظرگرفته شده است و از 11تا 14 مهرماه اصل جشنواره برگزار میشود. امسال از 65کشور مختلف در این جشنواره که پیام آن صلح و دوستی و آرامش است شرکت کرده اند.»

سقائیان نژاد به مناسبت بعدی که در مهرماه اتفاق می افتد اشاره کرد و گفت:« اجلاس ICCN که مربوط به حفظ و حراست از میراث ناملموس است با محوریت سبک زندگی، آداب و رسوم کشور و فرهنگ شفاهی که نسل به نسل تا اینجا آمده و باید با تمام تلاش حفظ بشود، برگزار میشود و مورد بعدی، افتتاح اولین خانه ی بیداری اسلامی با دیدگاه تمدنی است.پس از جشنواره هم جشن های ولایت و غدیر را پیش رو داریم که میتواند یک تابلو برای آنهایی باشد که کار تربیتی میکنند.»

او در ادامه سخنان آیت اله خامنه ای در بنیان گذاری تمدن نوین اسلامی را یاد آور شد و ادامه داد:« در زمینه سخت افزاری کارها به خوبی انجام میشود اما در زمینه نرم افزاری که سلوک،اخلاق و سبک زندگی است این اتفاق نمی افتد. شروع کارهای نرم افزاری همین جا است و ما باید تمام توان خود را به کار بگیریم.»

شهردار اصفهان در پایان سخنان خود توضیح کوتاهی درمورد برنامه های جنبی که از طرف ستاد اجرایی جشنواره،در زمان برگزاری جشنواره برای کودکان،نوجوانان و خانواده هایشان در نظر گرفته است داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *