آغاز اکران ویژه‌ ماه رمضان از ۱۶ خرداد ماه

سخنگوی شورای صنفی نمایش از اجرای طرح ویژه ماه مبارک رمضان از تاریخ ۱۶ خرداد ماه خبر داد.

اکران سینما - سینما آزادی

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا ، غلامرضا فرجی درباره مصوبات این شورا در جلسه ۱۰ خرداد ماه توضیح داد: به موجب طرح ویژه ماه مبارک رمضان، پردیس‌های سینمایی می‌توانند فیلم‌هایی را که سال ۹۵ اکران شده‌اند و ۱۰ هفته نوبت نمایش‌شان به پایان رسیده، با اخذ حواله خارج از سانس موظف، در طرح ویژه این ماه اکران کنند.

او در پاسخ به این پرسش که اکران بامدادی فیلم‌ها در ماه رمضان تا چه ساعتی ادامه خواهد داشت؟ گفت: این موضوع بعدا از طریق وزارت ارشاد به سینماها ابلاغ می‌شود.

فرجی اضافه کرد:  در کلیه سینماها تا قبل از افطار نیم بهاست و بعد از افطار، قیمت بلیت کامل خواهد بود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش همچنین از اکران سه فیلم تازه خبر داد و افزود: از روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه فیلم‌های «آآادت نمی‌کنیم» در گروه اریکه ایرانیان، «ایستاده در غبار» در گروه زندگی و «ننه نقلی» در گروه ماندانا اکران می‌شوند. به گفته او ، قرارداد اکران فیلم «آبنبات چوبی» هم ثبت شد و این فیلم بعد از «دراکولا» در گروه کورش به نمایش در می‌آید.

«آآادت نمی‌کنیم» دومین ساخته‌ی ابراهیمیان است که با قلم مشترک او و سارا سلطانی به نگارش درآمده است. محمدرضا فروتن، ساره بیات ، حمیدرضا آذرنگ و هدیه تهرانی بازیگر نقش‌های اصلی این اثر سینمایی هستند. پانته آ پناهی‌ها، شیرین یزدان بخش، نقی سیف جمالی، رویا حسینی و حدیث میرامینی نیز در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.در خلاصه داستان این فیلم آمده است: وقتی همه چی خوبه و خوشه زندگی کردن هنر نیست.

همچنین «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان است که سال گذشته توانست جایزه بهترین فیلم جشنواره فجر را دریافت کند.بر اساس این گزارش، فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به تهیه‌کنندگی حبیب‌اله والی‌نژاد و با فیلمنامه محمدحسین مهدویان تولید شده و محصول سازمان هنری و رسانه‌ای «اوج» است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «احمد که عصیان نوجوانی‌اش را در سکوت گذرانده، فرمانده لشگری می‌شود که باید در دروازه‌های خرمشهر با دشمن بجنگند اما سرنوشت او فرسنگ‌ها دور از مرز ایران رقم می‌خورد…».

فیلم «ننه نقلی» به کارگردانی پرویز صبری، فیلمی در گروه سنی کودک است که پیش از این در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان به نمایش در آمده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *