” آتلان ” مستقیم از “حقیقت ” به “فجر سی و سوم” رفت

بهترین فیلم بلند مستند و بهترین کارگردانی جشنواره “سینما حقیقت” به جشنواره “بین المللی فیلم فجر سی و سوم” راه یافتند.

 کریم الدینی کارگردان فیلم آتلام

 به گزارش سینما فستیوال، طبق اعلام ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر، با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و مقررات سی و سومین جشنواره فیلم فجر به منظور اعتلا و استمرار سیاست‌های تشویقی در تولید آثار بلند مستند، دو اثر دریافت کننده جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در بخش مسابقه ملی آثار بلند (سینمایی) هشتمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت)، به صورت مستقیم امکان شرکت در بخش مستند جشنواره فیلم فجر را خواهند داشت.

 امسال هم در هشتمین جشنواره سینما حقیقت معین کریم الدینی برای فیلم “آتلان” جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد و دو فیلم “ابرها در راهند” و “حیات در رگهای سرد” به تهیه کنندگی محمدعلی فارسی و فتح اله امیری مشترکا به عنوان بهترین فیلم انتخاب شدند.

دو فیلمی که قبل از حضور در جشنواره سینما حقیقت در بخش مستند سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشتند و در چند بخش نامزد دریافت جایزه شدند. به همین دلیل از آثار برگزیده جشنواره سینما حقیقت فیلم “آتلان” که متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر نیز می‌باشد به عنوان اولین فیلم منتخب بخش مستند فجر معرفی می شود.

معین کریم‌‏الدینی کارگردان فیلم “آتلان” با کسب تندیس جشنواره به عنوان بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند، در بخش مسابقه مستند سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور خواهد داشت.

این فیلم مستند زندگی پُر فراز و نشیب یک مربی ترکمن و اسبش را روایت می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *