˝کوچه بی‌نام˝ رکورددار فروش شد

فیلم ˝کوچه بی‌نام˝ تبدیل به پرفروش‌ترین درام اجتماعی سال ۹۴ شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از سینما، بخش عمده فروش بالای این فیلم که در بدترین شرایط اکران و در وضعیتی که هیچ‌کس تصور فروش بالایی برای آن نمی‌کرد به دست آمد.

فیلم هاتف علیمردانی قرار بود از اواخر پاییز سال گذشته اکران شود و حتی تبلیغات شهری و فضای مجازی‌اش را هم زودتر از موعد آغاز کرده بود اما یک اتفاق غیر قابل پیش‌بینی همه معادلات سازندگان فیلم را به هم زد.

“شیفت شب” نیکی کریمی که قرار بود جایش را به این فیلم بدهد به فروش بالایی رسید و پرفروش‌ترین سالنش هم سینمای سرگروه آن یعنی سینما آزادی بود. هر بار سازندگان “کوچه بی‌نام” تاریخی را برای آغاز اکران فیلم در فضای مجازی اعلام می‌کردند اما فروش فیلم نیکی کریمی در سینمای سرگروهش از کف فروش نمی‌افتاد و اکران فیلم هاتف علیمردانی به تعویق می‌افتاد و این روند تا اوایل بهمن ادامه یافت که اکران همه فیلم‌ها تا پایان جشنواره فجر اکران شد.

حال و در شرایطی که به عنوان فصل فیلم سوزی از آن یاد می‌شود “کوچه بی‌نام” اکران شد و تمام معادلات این مقطع اکران را عوض کرد.

“کوچه بی‌نام” که در روزهای اول اکرانش فروش بالایی نداشت با هوشمندی تهیه‌کننده‌اش منصور لشکری قوچانی در استفاده مؤثر از المان‌های تبلیغاتی مختلف، از هفته دوم به‌یک‌باره به فروش روزانه‌ای بیش از صد میلیون تومان رسید؛ روندی که ادامه یافت و تا پایان اسفند این فیلم یازدهمین فیلم گیشه سال ۹۴ شد.

اکران “کوچه بی‌نام” در سال ۹۵ در دو سالن در تهران و بیش از پانزده سالن در شهرستان‌ها ادامه پیدا کرد و فیلم هاتف علیمردانی در همین تعداد سالن به فروشی بیش از یک میلیارد تومان رسید تا مجموع فروشش از سه میلیارد تومان بگذرد و “رخ دیوانه” را در جدول فروش سال ۹۴ پشت سر بگذارد و هفتمین فیلم این سال باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *