˝خواهران محبوب˝ نماینده آلمان در اسکار شدند

ملودرام تاریخی ˝خواهران محبوب˝ به کارگردانی دومینیک گراف به نمایندگی از آلمان در بخش فیلم خارجی‌زبان هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار رقابت می‌کند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از هنرآنلاین، «خواهران محبوب» (Beloved Sisters) تولید مشترک آلمان و اتریش است. این فیلم اولین بار در دنیا فوریه پیش در بخش مسابقه بین‌الملل شصت و چهارمین دوره جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد.
داستان “خواهران محبوب” تابستان 1788 در شهر رودل‌اشتات در آلمان روی می‌دهد و درباره فریدریش شیلر شاعر شورشی و ارتباط او با شارلوت و کارولین لنگفلد، دو خواهر بی‌پول از خانواده‌ای اشرافی است.

فلوریان اشتتر در این فیلم که مدت زمان آن حدودا سه ساعت است، نقش شیلر را بازی می‌کند و هانا هرشپرونگ و هنریت کونفوریوس در نقش خواهران لنگفلد ظاهر شده‌اند.

دومینیک گراف کارگردان آلمانی که حدود 30 سال است در سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند، در واکنش به انتخاب فیلمش به عنوان نماینده آلمان در جوایز اسکار 2015، گفت: چه خوب! شیلر به هالیوود می‌رود!

“خواهران محبوب” را یک هیئت داوری مستقل متشکل از افراد حرفه‌ای سینمای آلمان برای معرفی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی انتخاب کردند.

شرکت میوزیک باکس فیلمز کمی پس از اولین نمایش فیلم در برلین، حق پخش آن در ایالات متحده و کانادا را در اختیار گرفت.

آلمان از سال 2009 که “روبان سفید” میشائل هانکه در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان نامزد اسکار شد، در این بخش نامزد نشده است. آخرین فیلم آلمانی که اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را دریافت کرد “زندگی دیگران” به کارگردانی فلوریان هنکل فون دونرسمارک بود که سال 2006 برنده این جایزه شد.

مهلت معرفی فیلم‌ها به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای حضور در بخش اسکار فیلم خارجی‌زبان 1 اکتبر (9 مهر) به پایان می‌رسد.

به غیر از از آلمان تاکنون پنج کشور نمایندگان خود در جوایز اسکار 2015 انتخاب و معرفی کرده‌اند.

مجارستان با فیلم “خدای سفید” ساخته کورنل موندروسو در هشتاد و هفتمین دوره جوایز آکادمی حضور دارد. لهستان فیلم “آیدا” به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی را به اسکار فرستاده است. رومانی با فیلم “سگ ژاپنی” ساخته تیودور کریستیان یورگیو در بخش فیلم خارجی‌زبان شرکت می‌کند و نپال فیلم “Jhola” ساخته یاداوکومار بهاتارای را معرفی کرده است.
ترکیه نیز با فیلم “خواب زمستانی” به کارگردانی نوری بیلگه جیلان وارد رقابت شده است. فیلم جیلان ماه مه پیش جایزه نخل طلای شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن را دریافت کرد.

پس از پایان مهلت معرفی فیلم‌های خارجی‌زبان به آکادمی ابتدا 9 فیلم به فهرست کوتاه راه پیدا می‌کنند و در نهایت پنج فیلم به عنوان نامزدهای نهایی این بخش معرفی می‌شوند.

اسامی نامزدهای هشتاد و هفتمین دوره جوایز آکادمی 15 ژانویه 2015 (25 دی) اعلام و مراسم اعطای جوایز یکشنبه 22 فوریه (صبح دوشنبه 4 اسفند 1393) در دالبی تیه‌تر برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *